Arel Yangın
01 / 01

Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Yazan : Arel Yangın
Eki , 13

Danışmanlık:

Uluslararası standartlar (NFPA, EN…) ve Yönetmelik gerekleri doğrultusunda binaların tasarım ve inşaat aşamalarında mimari, mekanik, elektrik, yangın söndürme ve algılama projelerinin yangın güvenliği açısından incelenmesi, optimum çözümlerin belirlenmesi, sistemlerin entegrasyonunun sağlanması ve yangın senaryolarının oluşturulması konusunda danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

Mühendislik :

Tecrübeli mühendis kadromuz ile mevcut veya yeni kurulacak olan yapının ihtiyacının doğru belirlenmesi ve uygun sistemin tayin edilmesi ile birlikte başlayan mühendislik hizmetimiz, belirlenen sistemin standartlara uygun olarak projelendirilmesi, dizayn raporlarının hazırlanması, keşif listelerinin oluşturulması, tarafsız şartnamelerin hazırlanması, montaj, uygulama, devreye alma ve sonrasında periyodik bakım, servis ve danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır. Arel yangın olarak kurulacak olan yangın tesisatının her kademesinde sizlere hizmet sunabilecek tecrübe ve birikime sahibiz….

Projelendirme:

 • Sulu Söndürme Sistemleri,
 • Yangın Pompaları ve su depoları,
 • Köpüklü Söndürme Sistemleri,
 • Gazlı Söndürme Sistemleri,
 • Yangın Algılama Sistemleri,
 • Yangın Alarm Sistemleri,
 • Acil Aydınlatma ve Yönlendirme Sistemlerini

Arel Yangın firması olarak  işveren ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda, yönetmelik ve uluslararası standartlara uygun olarak sistemlerin projelendirilmesi, yangın planları, detay çizimler ve hidrolik analiz raporlarının hazırlanması, sonlandırılmış proje için keşif listesi ile tarafsız ve rekabetçi şartnamelerin hazırlanması konusunda uzman kadromuz ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Saha İnceleme:

Bina veya işletmelerde kurulu mevcut korunum sistemleri için keşif hizmeti sunuyoruz. Kurulu sistemin, uluslararası standartlara ve ilgili yönetmeliklere uygunluğu incelenmekte, gerekli düzeltmeler ve revizyonlar için hizmet verilmektedir.

MONTAJ VE DEVREYE ALMA :

Gerek mevcut gerek ise yeni yapı olsun proje detayları doğrultusunda yönetmelik ve uluslararası standartlara uygun olarak malzeme temin edilmesi, tesisat kurulumu ve devreye alma hizmetlerini vermekteyiz. Sistem montajı tamamlandıktan sonra test prosedürlerine uygun olarak sistemlerin kontrolü uzman ekibimiz tarafından sağlanmakta sistem çalışı vaziyette anahtar teslim edilmektedir.

Mevcut Proje Kontrolü:

Çizimleri tamamlanmış olan yangın projelerinin yerel ve uluslararası standartlara göre kontrol edilmesi, revizyon ve değişiklikler için raporlama hizmeti verilmesini kapsamaktadır.

Kontratlı Bakım :

Kurulmuş olan yangın korunum sistemlerinin aksamadan uzun yıllar çalışabilmesi için devreye alma sonrası periyodik olarak bakımlarının yapılması çok önemlidir. Sistemin sorunsuz ve verimli şekilde işlemesini sağlamak amacıyla sunduğumuz bakım ve servis hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Bakım işlemleri sonrası yangın tesisatı ve kullanılan ekipmanlar hakkında ayrıntılı “BAKIM SONU DURUM RAPORU” hazırlanır.

Bakım sonrası tespit edilen sistem eksiklikleri, arızalar ve değiştirilmesi gereken zorunlu ekipman ve/veya sistem bilgileri bu rapor ile tarafınıza sunulur.

Başlıca bakım hizmetlerimiz:

 • Yangın Pompaları için pompa performans testleri yapılır.
 • Sprinkler sistemde yer alan vanaların aç-kapa testi ve gerekli kontrollerinin yapılması.
 • Sistemde yer alan bütün hidrantlar ve hidrant dolabında yer alan hortum/ekipmanların tek tek çalıştırılması
 • Yangın dolaplarının gerekli kontrollerinin yapılması, yangın dolaplarında yer alan hortum/ekipmanların tek tek çalıştırılıp kontrol edilmesi.
 • CO2 Gazlı söndürme sistemlerinde selenoid testlerinin yapılması FM200 Gazlı söndürme sistemlerinde dedektörlerin test edilmedi ve selenoid testlerinin yapılması Köpüklü söndürme sistemlerinde algılama sistemi temizliği ve testlerinin yapılması.
 • Davlumbaz söndürme sistemi için gerekli testlerin yapılması.

Eğitim:

Yangın korunum sistemleri ile ilgili yerel ve uluslararası standartlar konusunda uzman kadromuz tarafından eğitim verilmektedir. Eğitim süreleri ve içeriği müşterilerimizin talepleri doğrultusunda şekillenmektedir.